Zastrzeżenie dowodu
Nie rozumiem po co zastrzegać dowód skoro i tak złodziej może go już wcześniej sfotografować i mieć dane. Czy zastrzeżenie cokolwiek daje jeśli ktoś zna moje imię nazwisko i PESEL?
Re: Zastrzeżenie dowodu
Zastrzeżenie ma sens nawet jeśli ktoś sfotografował dokument bo wiele instytucji sprawdza czy dokument nie jest zastrzeżony przy weryfikacji tożsamości i przy zastrzeżonym dokumencie transakcja jest blokowana. To nie jest stuprocentowa ochrona bo nie każda firma sprawdza rejestr ale drastycznie utrudnia wyłudzenia. Sam PESEL i imię bez ważnego dokumentu to za mało przy bardziej rygorystycznych procedurach weryfikacji. Zastrzeżenie na https://zastrzegam.pl/ to jedna z warstw ochrony a nie jedyna rzecz którą powinieneś zrobić ale jej brak to realne ryzyko.
ODPOWIEDZ